Kliknutím na tlačítko zobrazíte mapu

Adresa & Kontakt

Naše adresa

Gotthardská 6/27, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Amsterdam je oblíbený a opěvovaný. I ten, kdo ho zatím nenavštívil, má představu o jeho romantických grachtech, tolerantních obyvatelích, statisících kol. Další asociace v blyštivých diamantech a velkém kulturním bohatství.

To se skrývá pod střechami více než čtyřiceti přitažlivých muzeí. Na prvním místě stojí Říšské muzeum s Rembrandtovým obrazem Noční hlídka a muzeum Vincenta Van Gogha.  Ta se pyšní stálou sbírkou asi dvou set obrazů a šesti set kreseb. Pro našince je zejména atraktivní muzeum voskových figurín Madame Tussaud Scenerama.

Za zhlédnutí stojí rovněž Tropenmuseum s atmosférou krajin kolem rovníku, námořní Scheepvaartmuseum. Dále sportovní AJAX Museum s museum ve stylu ,,udělej si sám“ new Metropolis. To je umístěno na přídi velké lodi ve starém amsterdamském přístavu.

V Amsterdamu má k sobě každý blízko. Je to město, kterým se dá chodit pěšky, třeba od domu, kde se za války skrývala rodina Anne Frankové, k místu, kde žil a pracoval malíř Rembrandt. Pokud Vás zmůže únava, nabízí se posezení v četných kavárničkách, těch nablýskaných, kterým se říká ,,Grand café“, či hospůdkách, kde zní ještě opravdové amsterdamské nářečí. A když je zima mimořádně tuhá, je čas obout si brusle a kroužit kolem budov s nádhernými historickými štíty po zamrzlých grachtech.