Kliknutím na tlačítko zobrazíte mapu
Jak to všechno začalo?

Jak se zrodila značka Filament PM? Společnost Plasty Mladeč (zkráceně PM) zahájila výrobu filamentů v roce 2013, ale existuje již od roku 1992 a vyrábí extrudované plastové profily pro kompletaci kapsových vzduchotechnických filtrů a svařovací dráty. V roce 2007 nastoupil do Plasty Mladeč Jan Přindiš, jako čerstvý absolvent vysoké školy chemické. A byl to právě on, který později přišel s nápadem vyrábět filamenty. Viděl v tom potenciál a říkal si, že pokud dokážeme vyrobit dráty pro svařování, pak můžeme vyrobit i filamenty.

Důležité milníky

V roce 2013 byla tedy založena značka Filament PM a zakoupena 1. výrobní linka.
V roce 2014 jsme zahájili výrobu pro společnost PRUSA (konkrétně pro jejich 3D farmu). Tiskárny MK2 – MK3 jsou tedy vyrobeny z našich filamentů. Navíc s každou touto tiskárnou šel v boxu i náš filament (PLA Silver). Tyto tiskárny jsou známé po celém světě a každý nový tiskař, který si tuto tiskárnu zakoupil se učil tisknou právě s filamentem Filament PM.

Od té doby až doposud jsme ověřeným výrobcem filamentů pro PRUSA Manufacturing a.s.

Právě při uzavírání spolupráce s PRUSA Manufacturing a.s. jsme v roce 2014 koupili 2. výrobní linku. Na přelomu roku 2016/2017 jsme se přestěhovali do větších prostor a zakoupili další dvě výrobní linky. A pokračovalo to dál, v roce 2018 byly zakoupeny další dvě výrobní linky. V roce 2019 byla zakoupena 7. výrobní linka a nakonec v roce 2020 jsme objednali 8. výrobní linku. Linku obdržíme v prosinci tohoto roku.

Náš dosah

Máme distributory ve zhruba 25 zemích po celém světě a stále pracujeme na dalších. Naším cílem je rozšířit se po celé Velké Británii, USA a Asii. Za posledních pár let jsme dokonale rozšířili naši distributorskou síť po celé Evropě.

2017 – Výhradní německý distributor SchmelzBar.
2019 – Otevření amerického skladu, s ním spojený eshop a amerického Amazonu.
2020 – Připravujeme britský eshop.

Naše produkty

Kromě kontroly kvality neustále investujeme do racionalizace výroby a poloautomatizace. Investujeme také do nových výrobních linek a nových inovativních materiálů. Začínali jsme s materiálem ABS, pak s PLA a ABS-T. Byli jsme mezi prvními výrobci v Evropě, kteří vyrobili a zařadili do nabídky materiál PETG. Postupem času jsme přidávali další speciální materiály. V současnosti nabízíme 16 druhů materiálů ve 2 průměrech a v široké škále barev. Ale to nám nestačí; neustále vyvíjíme další druhy filamentů – například filament à la dřevo, vodivé materiály, nové zajímavé barvy a také recyklovaný filament.

Ekologie

Jsme si vědomi ekologické stopy. K výrobě filamentů používáme energii z obnovitelných zdrojů (bioplynová stanice). Pracujeme na systému vratných prázdných cívek. A již brzy budeme nabízet recyklovaný filament (z našeho odpadu).

U nás

Na začátku Filament PM byli jen tři zaměstnanci. Dnes má naše společnost více než 50 zaměstnanců. Panuje u nás přátelská atmosféra, která podporuje kreativitu. Jsme taková filamentová rodina: my a naši distributoři. Taková zajímavost – Každý náš nový zaměstnanec, i když pracuje v kanceláři, si musel vyzkoušet výrobu a vyrobit si vlastní cívku. Je to dobrá a cenná zkušenost, protože jim pomáhá zjistit, co prodávají, propagují, fakturují, odesílají atd.