Kliknutím na tlačítko zobrazíte mapu

Adresa & Kontakt

Naše adresa

Masarykovo nám. 261, 398 11 Protivín

Historie ZOO

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Krokodýly se zabýval již v mládí ve Stanici mladých přírodovědců v Písku, kde získal základní znalosti v chovu krokodýlů. Sám je chová privátně od roku 1996, nicméně celistvou kolekci krokodýlích druhů začal budovat v roce 2000. Od roku 2005 krokodýly úspěšně rozmnožuje.

 

Umístění zoo

Samotná expoziční část zoo je budována v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. V 19. století sloužila jako stáj pro koně, kočárovna a služební byt pro kočí, náležela k zázemí protivínského zámku, jenž byl v majetku rodu Schwarzenbergů

 

Chovatelský a výstavní záměr

Výstavním záměrem je v cílové podobě vystavovat všech 25 recentních krokodýlích druhů. Tento záměr je doplněn vybudováním zoologického muzea, kde jsou vystaveny osteologické a v menší míře i dermoplastické preparáty nejen krokodýlů, ale i dalších zástupců živočišné říše. Po stránce chovatelské je kladen důraz na sestavení chovných skupin ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů a to nejen v samotné expozici, ale i na farmě, tak aby tato zvířata měla optimální podmínky k rozmnožování.

 

Parkování

Doporučujeme parkování v ulici Komenského, Purkyňova, Boženy Němcové. Dále je možno využít parkoviště u supermarketu NORMA, u vlakového nádraží nebo na Masarykovo náměstí. Vzdálenost ze všech parkovacích míst je do 20 minut. V celém Protivíně je parkování zdarma.

 

Další zajímavé odkazy

O ZOO, Fotogalerie, Rarity, Muzeum

 

Více podobných služeb najdete na tomto portálu služeb www.ceskeprodukty.cz a pokud je služba určena i pro zdravotně postižené, potom i na portálu www.abethandicap.cz.