Holandko je zemí květin. Prozrazuje to každé město, ulice i dům. Na žádném trhu nechybějí květinářství plná barev. Kdyby tak Carolus Clusius tušil, když v roce 1593 dovezl jakési květinové cibulky z Turecka, že za čtyři století přerostou v národní symbol Holandska – tulipán!
        Pole, pokrytá červenou, žlutou, oranžovou a fialovou přikrývkou tulipánů, gladiol, narcisů, lilií, hyacintů a kosatců. Zejména na jaře vábí tisíce turistů z celého světa, kteří přijíždějí na květinovou burzu do Alsmeeru a především do Keukenhofu, největšího květinového parku v Holandsku i celé Evropě, který si svou tradici začal budovat už v roce 1830.
       Holandsko má různé druhy zahrad: pro vycházku a čtení knihy, proběhnutí i vydovádění. Nebo jen tak pro potěšení oka. Vlastně celá země vypadá jako veliká zahrada!
        Floriade je vzácnější než Olympijské hry. Nevěříte? Olympiáda se koná každé čtyři roky, vlastně dva roky, když dělíme svou diváckou vášeň rovným dílem na její letní a zimní část. Ovšem Floriade, největší světová výstava zahradní architektury, je pouze jednou za deset let.

Address