Kliknutím na tlačítko zobrazíte mapu

Adresa & Kontakt

Naše adresa

Gotthardská 6/27, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Jistě, horalům a horolezcům nestojí vzorně placaté Holandsko za pohled do mapy. Ti ostatní však mají zaručeně čím se nadchnout. Holandsko je zemí, která útočí na všechny smysly. Oči oslní pestré barvy tulipánů a jiných květů. Uši zachytí sténání otáčejících se křídel větrného mlýnu, do něhož z uličky rytmicky zazní klapot dřeváků na kamenné dlažbě. V nosu pronikavě zavoní sýry a chaluhy v mořském příboji. A co nahmátnete, když se vydáte naslepo jakýmkoliv směrem? Vodu, samou vodu!

Typická holandská krajina byla již mnohokrát zvěčněna na malířském plátně. Měkkými tóny barev zachytili umělci vysoká oblaka nad rovinatou krajinou s poldery a osamělými statky, k nimž vedou aleje topolů. Jakoby nekonečné jsou holandské výhledy, na jejichž horizontu vystupují věže historických kostelů, obnovené přístavy a pověstné zvedací či otáčející se mosty.

Na Holandsku jsou však nejhezčí jeho lidé. Potkáte je v životem kypících městech i v pohledných vesnicích. Stačí se rozhlédnout. Spatříte prodavače sýrů a ryb v tradičních krojích a vedle nich mládež s posledními výstřelky módy. Strhne Vás staleté vzdorování Holanďanů mořské vodě, hladově ukusující půdu. Poznáte jejich přátelství a pocítíte úctu k tomuto houževnatému, svobodomyslnému národu.