Kliknutím na tlačítko zobrazíte mapu

Adresa & Kontakt

Naše adresa

Partyzánská 188/7a, Praha 7

Prusa Research založil roku 2012 Josef Průša, český kutil, vynálezce a investor – a nyní jeden z nejznámějších lidí v oblasti 3D tiskárny.

Historie

Josef se o 3D tiskárny začal zajímat při nástupu na Vysokou školu ekonomickou – tedy v roce 2009. Tehdy považoval 3D tisk za pouhé hobby, přestože ho nová technologie fascinovala – především tím, jak lze tyto stroje dále vylepšovat. Později se přidal k open-source projektu RepRap a zbytek už nejspíš znáte.

Začátky byly hodně skromné. Žádní investoři, žádné kampaně na Kickstarteru. Ale Josef měl plán (a taky obrovskou zásobu krabic na pizzu, do kterých s bratrem Michalem balili součástky na tiskárny a posílali je z malé sklepní dílny do celého světa). Posílalo se jen pár zásilek týdně, ale i tak to bylo správné dobrodružství!

Současnost Průša 3D tisk

A jak je to teď? Momentálně v Prusa Research pracuje přes 400 lidí a měsíčně rozešleme přes 6000 tiskáren do celého světa přímo z naší firmy v Holešovicích. Stali jsme se nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě (Deloitte 2018) s růstem 17118 % za poslední čtyři roky!

Zajímavé odkazy:

O nás, Napsali o nás, Naše produkty, E-shop, Vzorové modely

Více podobných firem najdete na našem portálu českých výrobků www.ceskeprodukty.cz. Na našem eshopu jsme připravili i konkrétní produkt této značky 3D tiskárnu i3 MK3.